O czym świadczą wyniki testosteronu i SHBG?

Witam. O czym świadczą wyniki testosterony i SHBG? Jestem kobietą. Mam niedoczynność tarczycy od której utyłam 30 kg. Biorę też leki na obniżenie prolaktyny. Niedawno ginekolog zleciła mi badania testosteronu i SHBG. Testosteron mam podwyższony a SHBG poniżej normy. O czym to świadczy? Czy to ma wpływ na to że nie mogę schudnąć? Nie mam owulacji co zauważyłam z moich obserwacji śluzu oraz mam problemy z owłosieniem na twarzy.

Niestety podwyższony poziom T i obniżony SHBG może świadczyć o hiperandrogeniźmie. Konieczna dalsza diagnostyka u lekarza prowadzącego. Pozdrawiam