Nieregularne miesiączki a PCOS
Dzień dobry, mam 21 lat, od dziesięciu miesiączkuję, ciągle nieregularnie. Lekarz zlecił zbadanie PRL, TSH, FSH, estradiol, zrobił USG, wszystko wyszło w normie. Później zlecił badanie testosteronu, który wyszedł za wysoki (62, norma do 48). Diagnoza: PCOS. Obecnie dostaję silne hormony, celem zbicia androgenów. Zastanawiam się nad słusznością diagnozy i leczenia, gdyż jajniki mam prawidłowe, żadnych cyst, pęcherzyków, nadmiernego owłosienia. Proszę o opinię endokryno- lub ginekologa, dziękuję.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Oprócz podwyższonego poziomu testosteronu do postawienia rozpoznania pcos potrzebne są nieregularne owulacje lub zmiany struktury jajników w usg. Ponadto objawy kliniczne. Nie oznacza to, że nie należy leczyć hiperandrogenizmu.