O czym świadczą zmiany polipowato-retencyjne prawej zatoki szczękowej?

Opis po badaniu MR, co to oznacza, co robic? Zmiany polipowato retencyjne prawej zatoki szczękowej. Polip śr. 0,8 cm prawego sitowia. W śródkościu łuski kości potylicznej w linii pośrodkowej ognisko wysokosygnałowe w obrazach T1 i T2 zależnych, ulegające wytłumieniu w obrazie z saturacja tłuszczu, o wym. 0,8x1,3 cm-tłuszczak śródkostny susp., w dalszej kolejności ew. atypowy naczyniak śródkostny/ obraz zmiany łagodnej/ nie komunikującej ani z oponami ani innymi strukturami wewnątrzczaszkowymi.

Spoko nic się nie dzieje złego. Zatoki oceniamy z reguły za pomocą Tomagraffii komputerowe. RM czasami przekłamuje.Przxyjedź z tą płyta albo zrób TK zatok za 3 miesiącer.