Polipowate pogrubienie błony śluzowej prawej zatoki szczękowej

Witam ,odebrałam wynik TK w którym stwierdza się okrężne ,polipowate pogrubienie błony śluzowej prawej zatoki szczękowej najbardziej nasilone w zakresie ściany tylnej zatoki -śluzówka na tym poziomie grubości max 20 mm.Minimalne ,odcinkowe pogrubienie śluzówki zatoki klinowej .Proszę bardzo o informację czy konieczna jest operacja czy nie ,jaką metoda ,czy polipy mają tendencje odrastania i czy są niebezpieczne .Pozdrawiam.

wynik TK w którym stwierdza się okrężne ,polipowate pogrubienie błony śluzowej prawej zatoki szczękowej najbardziej nasilone w zakresie ściany tylnej zatoki -śluzówka na tym poziomie grubości max 20 mm.Minimalne ,odcinkowe pogrubienie śluzówki zatoki klinowej .wskazuje na zmiany zapalne i polipowate zatok
DO LARYNGOLOGA.