O czym świadczy ból barku oraz mrowienie palców u dłoni?

Witam mam 49 lat od kilku miesięcy mam bule barków,mrowienie palców u dłoni a kciuki bolą jak ,,wśiekłe" lekarz zlecił mi badanie mr,dziś odebrałam wynik ale wizyte u lekarza mam dopiero za miesiąc dlatego proszę o tłumaczenie bo nic nie rozumiem: Fizjologiczna lordoza szyjna spłycona.Osteofity brzeze od C4 do C6 i zmiany zwyrodnieniowe stawów unco-vertebralnych. Na poziomie C4/C5 niewielka tylna,centralna wypuklina modelująca worek oponowy,przednia rezerwa płynowa okołordzeniowa ograniczona.Wymiary a-p części centralnej kanału zmniejszony do 9'4mm. Na poziomie C5/C6 niewielka centralna wypuklina modelująca worek oponowy,przednia rezerwa płynowa ograniczona.Wymiary a-p części centralnej kanału zmniejszony do 9,2.Tylna rezerwa płynowa zredukowana przez pogrubiona wiązadła żółte.Wymiary a-p części centralnej zmniejszony do 5mm.Ponadto na tym poziomie widoczna stenoza zachyłków bocznych kanału kręgowego oraz otworów m/k wtórne do kompleksu zmian obniżonej wysokości krążka m/k tylnego.zachyłkowo-otworowego uwypuklenia pierścienia włóknistego krążka m/k oraz osteofitów brzeżnych.

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana konsultacja lekarza neurochirurga. proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badanie.