O czym świadczy brak widocznego zarodka w 6. tygodniu ciąży?
Witam. Jestem w 6 tc i 3dc i martwi mnie brak widocznego zarodka. Widoczne są pęcherzyki żółtkowe. Czy powinno mnie to martwić czy powinnam jeszcze poczekać? Jest to ciąża mnoga. Dziękuje za

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani, oczywiście, należy zaczekać. Obraz pęcherzyka ciążowego z widocznymi pęcherzykami żółtkowymi jest zwykle obrazem prawidłowym, a brak widocznych zarodków najczęściej świadczy, że ciąża jest "młodsza" niż wynika to z naszych wyliczeń. Proponuję kontrolne badanie USG za 7-10 dni.