Widoczny pęcherzyk ciążowy z echem zarodka, widoczna czynność serca

Informacje z USG z dnia 22.11.2013: OM:8.10.2013, w jamie macicy widoczny pęcherzyk ciążowy z echem zarodka,Czynność serca:widoczna,miarowa, CRL:4,4mm=6w 1d (TP/USG:17.07.2014),Trofoblast:jednorodny,bez cech odklejania,Płyn owodniowy w normie,Pęcherzyk żółtkowy o śr.6,7mm(większy w stosunku do wieku ciążowego),Jajnik prawy z drobnymi pęcherzykami,Jajnik prawy z pęcherzykiem o śr.18x14mm,Wskazane USG w 12/13 hbd.Jaka jest norma pęcherzyka żółtkowego w tym tyg?Czy mój ozn. coś nieprawidłowego?

Pani wynik USG świadczy o wczesnej ciąży. Literatura podaje, że średnica pęcherzyka żółtkowego nie powinna przekraczać 6 mm w pierwszym trymestrze ciąży, czyli przekroczenie tego wymiaru w Pani przypadku jest dyskretne (mało istotne, w granicach błędu aparaturowego). Pod koniec pierwszego trymestru taki pęcherzyk żółtkowy całkowicie zanika. Wszystko przebiega, więc prawidłowo i nie ma powodu do niepokoju (zarodek żywy). Oczywiście wynik trzeba skonsultować z ginekologiem bezpośrednio.