O czym świadczy krwawienie w 13 dniu stosowana tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Bralam tebletki antykoncepcyjne Tennia od roku ale teraz nastapila zmiana na Orifique. W pierwszym tygodniu brania mialam wymioty i bigunke ale nie w krotszym czasie niz 3-4godziny od zażycia. Dzis jest 13 dzien brania tabletek i dostalam krwawienie i bol podbrzusza czy to normalne czy jednak mam sie czegos obawiac?

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy wynikaja najprawdopodobniej że zmiany dawek hormonów w nowych tabletkach, jeśli plamienia będą się powtarzać sugeruję kontrolę u ginekologa.
Pozdrawiam