O czym świadczy mój wynik testu na boreliozę?

Dzień dobry. Proszę o interpretacje wyników badania (borelioz) IgM 10.8. IgG <5000 AU/ml. Nie mam symptomów. Kleszcza znalazłam po 8-12g. Dziękuje!

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ponieważ pasaż bakterii z przewodu pokarmowego do aparatu gębowego kleszcza trwa ok. dobę oraz Pani IgM jest niskie można stwierdzić, że nie wymaga Pani leczenie. Leczenie zaleca się w przypadku wystąpienia rumienia wędrującego lub objawów boreliozy potwierdzonych dodatnim wynikiem przeciwciał. Oczywiście zależy to również od stanu klinicznego pacjenta. Dlatego powinna Pani zgłosić się do lekarza.