O czym świadczy nagły ból pod lewym łukiem żebra?
Witam, wczoraj mialam nagly bol pod lewym lukiem zebra, promieniujacy do prawego karku. Bylam na czczo, bol byl bardzo mocny, ciagly, silniejszy przy lezeniu, ale obecny w kazde pozycji siedzenia i chodzenia, stania. Bardzo bolalo oddychanie, przy wstrzymywaniu powietrza bol jakby malal. Trwal moze ok. 2 godzin. Mialam robione USG brzucha, ale nie stwierdzono kamieni, watroba tez ok. Ok. 2 tyg. Wczesniej mialam rowniez nagly ostry bol za mostkiem, ktory po ok. Godzine ustal. Od kilku tyg. Pojawiaja sie tepe boLe pod lewym zebrem, ale sa do wytrzymania. Co to moze byc i jakie badania nalezy wykonac? Dodam ze nie pale i pije bardzo malo alkoholu (czerwone wino), nie jadam rowniez tlusto

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Mogą to być nerwobóle, które zazwyczaj są niegroźne. W razie powtarzania się objawów sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który Panią zbada i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!