O czym świadczy nieregularny okres?

Witam, mam okres już od dwóch lat, niedlugo trzech, zaczęłam dojrzewać dosyć późno. Niestety cykle od samego początku miałam bardzo nieregularne. Mam okres zazwyczaj co dwa miesiące, czasami się zdarza ze co miesiąc, ale rzadko. O czym to świadczy i kiedy się ureguluje?

Lek. Marta Gryszkiewicz

To pytanie należałoby skierować do ginekologa, do którego powinna się Pani udać. Przez pierwsze miesiące od pierwszej miesiączki, krwawienia zazwyczaj są nieregularne. Jednak po upływie prawie trzech lat sytuacja wymaga konsultacji ginekologicznej.