O czym świadczy niski poziom kortyzolu?

Mam 21 lat, Kortyzol na czczo 24,53 ug/dl ( 4,30- 22,40), a dzisiaj robiłam test z dexamethazonem i mój wynik tez na czczo to 0,75 ug/dl ( 4,30-22,40) Dlaczego spadł aż tak nisko poniżej normy ... ? Mam PCOS, Insulinooporność, TSH 2,69; PRL 18,36 ng/ml a po metoclopramidzie po h mam 27,83 ng/ml ( endokrynolog nie wie czemu nie urosło, mówiła ze tabletka sie nie wchłonęła i mówiła ze chyba coś z przesadką lub podwzgórzem jest coś nie tak)podejrzenie nadczynności, do tego strasznie sie pocę, uderzenia gorąca, kłucie w sercu, kołatanie serca waże 52 kg 152 cm wzrostu... może być to coś poważnego ? dlaczego kortyzol jest taki niski ? I co z prolaktyna ?

Dzień dobry,

Kortyzol w teście z dexamethazonem spadł do prawidłowych wartości - gorzej byłoby, gdyby nie uległ "zahamowaniu" Test wyszedł dobrze, co pozwala niemal w 100% wykluczyć zespół Cushinga. Prawidłowy poziom kortyzolu w teście z 1 mg Dexamethazonu to