O czym świadczy obniżone PDW i MCV?

Dzień dobry, O czym świadczy obniżone PDW MCV i PLC- R w badaniach krwi? Czym jest PDW MCV i PLC? O czym może również świadczyć podwyższone granulocyty kwasochłonne i segmentowane, oraz erytrocyty i OB 4/12? Czy z takimi wynikami powinienem potwierdzić badanie krwi? Co mogą oznaczać tak podwyższone i obniżone czynniki w morfologii? Czy mogą świadczyć o czymś groźnym? Poważnej chorobie? Wyniki badania krwi zawsze były dla mnie zagadką, ale wszystkie dziwne czynniki zawsze były w normie. Teraz jednak z jakiś powodów wyniki nie są idealne. Wizytę u lekarza mam dopiero w przyszłym tygodniu. Chciałabym wiedzieć wcześniej, co może mi dolegać. Pozdrawiam, dzięki za odpowiedź.

Witam serdecznie. Jeżeli liczba płytek PLT jest prawidłowa to paramtery PDW oraz PLC- R nie mają większego znaczenia. Obniżone MCV występuje zwykle jako objaw niedokrwistości mikrocytarnej. Proponowałabym wykonanie ponownego oznaczenie morfologii krwi, jednak ty razem z rozmazem ręcznym by wykluczyć jakiekolwiek patologie. Niestety nie zawsze automatyczne oznaczenie pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości.