Podwyższone MCV

Dzień dobry, odebrałam dzisiaj wyniki morfologii. Wizyta u lekarza dopiero za kilka dni, ale nie wiem co o tym myśleć. Proszę o interpretację wyników. Morfologia: MCH - 33,60 pg, MCV - 99,3 fl, płytki krwi - 124, RDW - 11,7%. Biochemia podstawowa: ALT - 60 U/l, AST - 40 U/l. Czy te wyniki mogą oznaczać coś złego? Czy należałoby powtórzyć wyniki morfologii? A może zrobić zupełnie inne, bardziej specjalistyczne badania? Już sama nie wiem czy coś z moimi wynikami jest nie tak, czy jednak jest w porządku. Martwię się i przed wizytą u lekarza chciałabym wiedzieć mniej więcej, czy jest dobrze, czy źle. Bardzo proszę o pomoc i fachową interpretację wyników morfologii. Pozdrawiam i dziękuję
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Nieco podwyższona średnia objętość krwinek czerwonych (MCV) może wskazywać na niedobór witaminy B12 i/lub kwasu foliowego, co prowadzić może do niedokrwistości. Warto więc oznaczyć stężenia witaminy B12 i kwasu foliowego we krwi. Nieco obniżone stężenie płytek krwi może towarzyszyć tym niedoborom, choć nie można wykluczać innych przyczyn.

Zwiększenie aktywności ALT może świadczyć o uszkodzeniu wątroby. Warto monitorować aktywność tego enzymu, zaburzenie może okazać się przejściowe.

Doradzam wizytę u lekarza, gdyż wyiwad oraz badanie fizykalne uzupełnione badaniami dodatkowymi są niezbedne dla ustalenia przyczyn powyższych odchyleń.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty