O czym świadczy opuchlizna jednej strony twarzy?

Witam, Od wczoraj mam opuchliznę prawej strony twarzy.. W sumie nie wiem od czego, bo ani się z nikim nie biłem, ani też w nic się nie uderzyłem To było tak że wczoraj przebudziłem się o 3 w nocy i wszystko było w porządku, ale rano po przebudzenia, miałem takie dziwne uczucie jakby coś mnie uciskało z prawej strony żuchwy...Pod wieczór tego samego dnia dopiero zauważyłem że mam opuchliźne...dodam jeszcze ze dzień wcześniej dosyć intensywnie jeździłem na rowerze i oddychałem przez usta...Nie wiem może mnie coś przewiało? Bo w sumie to mnie nie boli ani nic tylko prawą stronę przy uchu i żuchwie mam opuchniętą ..Z góry dziękuje za pomoc :)

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Lokalizacja może świadczyć o obrzęku np. ślinianki przyusznej. Jedną z przyczyn może być świnka - choroba zakaźna. Warto udać się w takim wypadku na konsultację do lekarza rodzinnego. On po osobistym badaniu będzie mógł stwierdzić jaki charakter ma obrzęk i dać odpowiednie zalecenia.