O czym świadczy pieczenie w pachwinach?

Witam! Moja ciocia ma 60 lat, ostatnio pojawiło się u niej: pieczenie w pachwinach, czasem ból+ pot/są wilgotne/mokre, skurcze nóg i od kilku dni towarzyszy podwyższona temperatura oraz pojawia się krew w moczu. O czym to świadczy i do jakiego specjalisty się udac? Proszę o poradę. Pozdrawiam Sylwia

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
pieczenie w pachwinach nie jest objawem charakterystycznym dla konkretnej jednostki chorobowej. Stan ten może świadczyć o infekcji i ciocia w tym kierunku powinna być na początku diagnozowana. Chorą w pierwszej kolejności powinien się zająć specjalista chorób wewnętrznych.