O czym świadczy podany poziom ferrytyny?

Witam, mój poziom ferrytyny wynosi tylko 3.69, RDW podniesione do 15.4 a hemoglobina 11.9. Pozostałe wskaźniki w normie. Często jestem zmęczona, senna, szybko się męczę. Jestem 3 miesiące po cholecystektomii laparoskopowej woreczka żółciowego i dwoch OZT (6 i 3 miesiące temu- żółciopochodne). Od pół roku jestem na diecie - nic smażonego, tłustego, bez kawy, czekolady, alkoholu itd. Regularnie się odżywiam - 5 posiłków. Proszę o informację o czym świadczą wyniki badań oraz jak powinnam postąpić.

Mgr Ewelina Lis Dietetyk, Gdańsk

Witam,
niskie stężenie ferrytyny oraz hemoglobiny świadczy o niedokrwistości z niedoboru żelaza, polecam udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dalszej diagnostyki i leczenia.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Zarówno wyniki badań, jak i towarzyszące Pani dolegliwości wskazują na anemię. Proszę koniecznie skonsultować się z lekarzem hematologiem, który postawi diagnozę i wskaże kierunek działania.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać: http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/kasza-jaglana-korzysci.html?c=9