O czym świadczy podwyższone ob i crp?
Witam serdecznie. Jestem 27-letnia kobietą. Po okresie nawracających ok. 3 miesiące stanach podgorączkowych oraz bólach pleców w okolicy lędźwiowej dostałam gorączki, dochodzącej do 40 st. Trwała ona 1 dzień, po czym ustąpiła. Cały czas czuję się osłabiona. USG jamy brzusznej wyszło w porządku. Proszę o interpretację wyników: morfologia WBC 4,5 (4,0-10,0), LYM% 41, 5 (20,0-40,0), MID% 5,4 (1-15), GRAN% 53,2 (50-70), LYM 1,9 (0,6-4,1), MID 0,2 (0,1-1,8), GRAN 2,4 (2,0-7,8), RBC 5,48 (3,5-5,5), HGB 14,6 (11-16), HCT 40,7 (36-48), MCV 74,4 (80-99), MCH 26,6 (26-32), MCHC 35,8 (32-36), RDV-SD 31,6 (37-54), RDV-CV 12,5 (11,5-14,5), PLT 227 (150-450), MPV 8,5 (7,4-10,4), PDW 11,0 (10-17), PCT 0,19 (0,10-0,28), P-LCR 12,0 (13-43), OB- 37mm, CRP- 12, wzmożony urobilinogen w moczu.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowna Pani!
W badaniu morfologii krwi zwraca uwagę obniżona objętość erytrocytu (krwinki czerwonej). Częstą przyczyna tego stanu, prowadzącą do niedokrwistości, jest niedobór żelaza, warto więc oznaczyć jego stężenie we krwi oraz wykonać badania tzw. gospodarki żelazowej. Proszę jednak pamiętać, że nie jest to jedyna możliwa przyczyna.
Zwiększone stężenie urobilinogenu w moczu stwierdzane jest m.in. w żółtaczce mechanicznej oraz miąższowej.
Podwyższone wykładniki stanu zapalnego w połączeniu ze stanami podgorączkowymi i/lub gorączką zawsze muszą niepokoić i wymagają diagnostyki. Absolutnie nie należy ich lekceważyć. Doradzam niezwłoczne zgłoszenie się do lekarza i przedstawienie mu objawów. Konieczny będzie dokładny wywiad, badanie przedmiotowe oraz badania diagnostyczne.
Pozdrawiam serdecznie