O czym świadczy wynik MR kręgosłupa 22-latki?

Witam proszę o interpretację wyników rezonansu magnetycznego kręgosłupa odcinka ledzwiowo krzyzowego. Wymiar strzalkowy kostnych ograniczeń kanału kręgowegow wielopoziomowo wynosi ok 17-20mm. Fizjologiczna podróżą kręgosłupa ledzwiowego zachowana. Wielopoziomowo drobne wypuklebia blaszek granicznych o charakterze gozkow schmorla ( co to dokładniej znaczy??czy to przepuklina??) I ewentualnie co dalej. objawy bólowe przy podniesieniu np zakopow i chwilowparaliż przez posladek do nogi prawa strona

pisane niewielkie zmiany, Guzki Scmorla z okresu dorastania
Opisane w MRI kręgosłupa zmiany zwyr, ; dyskopatia wielopoziomowa
Do interpretacji klinicznej, do pełnej konsultacji i oceny neurologicznej .
Jeśli zdrowy tryb życia i ćwiczenia posturalne nie pomagają, to dalsze konsultacje..

Jaki stan ogólny ?? tryb życia i pracy ?? Ważna zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna, gimnastyka dla kręgosłupa! Unikać nadwagi, dźwigania, pochylania !
Pozdrawiam i zapraszam