O czym świadczy wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa?

Witam, niedawno robiłam rezonans magnetyczny i proszę o wstępny opis wyniku. Jestem umówiona na wizytę do neurochirurga jednak chciałbym wiedzieć jak poważny jest ten opis. Lumbalizacja kręgu s1. Na poziomie l4/l5 widoczna jest dyskretna wypomina krążka m/kręgowego modelujaca worek oponowy. Wymiar Strzałkowo kanału kręgowego w normie. Na poziomie l5/s1 widoczna jest centralna wypomina krążka m/kręgowego miesiąca korzenie nerwowe s1. Wymiar Strzałkowo kanału kręgowego wynosi 12,5mm. Odwodnienie w/w krążków m/okręgowych. Otwory m/kregowe nieprzewezone. Sygnały szpiku kostnego w normie. Stożek rdzeniowy jednorodne. Na poziomie th7/8 widoczna jest prawostronna przepuklina krążka m/kręgowego (wymiar a-p 3mm) modelujaca worek oponowy. Wymiar sztalkowy kanału kręgowego wynosi 13,5mm. Otwory m/kregowe nieprzewezone. W trzonie vTh7 widoczny jest naczyniak średnicy 10mm. Na poziomie Th7 widoczna jest jama syringomieliczna szerokości do 4mm i długości 23mm.

Witam serdecznie,

Wynik badania uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Należy skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem czy neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.