Interpretacja wyniku tomografii kręgosłupa lędźwiowego
Witam, proszę o interpretację wyniku tomografii kręgosłupa lędźwiowego. Badania KT kręgosłupa L/S wykazuje rozległe, koncentryczne wypukliny krążków m-kręgowych L4/L5 oraz L5/S1 (bardziej nasilona) powodujące modelowanie worka oponowego oraz obustronnie zwężające otwory m-kręgowe. Wymiar strzałkowy na tych poziomach wynosi odpowiednio 12mm i 10mm.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania TK świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badaniem lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postepowania.
Pozdrawiam.