Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza na poziomie C3/C4 widoczna centralna wypuklina krążka m/kręgowego uciskająca worek oponowy?

Witam. Mam 19 lat i bardzo mnie boli kręgosłup w odcinku piersiowym. Bardzo bym prosił o pomoc, poniżej wynik MRI całego kręgosłupa: "ODCINEK SZYJNY: Na poziomie C3/C4 widoczna centralna wypuklina krążka m/kręgowego uciskająca worek oponowy. Wymiar strzałkowy kanału wynosi 9,5mm. Na poziomie C4/C5 --/-- modelująca worek oponowy. Wymiar strzałkowy wynosi 10mm. Na poziomie C5/C6 to samo co na c4/c5. W trzonie vC7 widoczny jest naczyniak średnicy 11mm." "ODCINEK PIERSIOWY: Na poziomie Th7/8 widoczna jest centralna przepuklina krążka m/kręgowego (wymiar a-p 4mm) uciskająca rdzeń kręgowy. Wymiar kanału wynosi 10,5 mm. Na poziomie Th11/12 widoczna jest wypuklina krążka m/kręgowego (wymiar a-p 6mm) znacznie uciskająca rdzeń kręgowy. Wymiar kanału kręgowego wynosi 7mm. Odwodnienie i obniżenie w/w krążków m/kręgowych." "ODCINEK L-S: Okrężne wypukliny krążków m/kręgowych L1/2 -L5/S1 modelujące worek oponowy. Guzki Schmorla w obrębie blaszek granicznych trzonów kręgów Th11-L4" Dwóch lekarzy wysyła mnie na operację gdyż twierdzą, że rehabilitacja teraz mi nic nie pomoże natomiast masażystka twierdzi żebym nie szedł do neurochirurga ponieważ ona mi tą przepuklinę wmasuje... Nie wiem co robić, kogo się słuchać. Ból jest nie znośny. Utrudnia mi wykonywanie obowiązku szkolnego. Jeszcze raz proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Nowatorski robot rehabilitacyjny Luna

Luna - nowatorski robot rehabilitacyjny może być stosowany we wszelkiego rodzaju chorobach związanych z zanikiem mięśni. Uczy się ruchu pacjenta, pomaga mu w aktywizacji mięśni, które wymagają ćwiczeń. Może być stosowany w pracy z dziećmi i dorosłymi, ma opcję włączenia gry, która odciąga uwagę od bólu towarzyszącego rehabilitacji. Ćwiczenie z Luną jest bardziej efektywne niż tylko z fizjoterapeutą. O tym, jak robot do rehabilitacji Luna EMG współpracuje z pacjentem opowiada. Michał Mikulski, jego twórca.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Proszę się udać na konsultację neurochirurgiczną w celu oceny wskazań do operacji. Takie mechaniczne manipulacje masażystki mogą pogorszyć Pana stan.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy