Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczy wynik TK z kontrastem jamy brzusznej 68-letniej osoby?

Bardzo proszę o interpretację wyników. Moja mama. lat 68. TK z kontrastem jakby brzusznej i miednicy mniejszej. Wszystko ok, poza: Tylna ściana pęcherza moczowego niejednorodnie pogrubiona 10 m, zlewa się w konglomerat tkankowy wielkości 45x42 mm z szyjką macicy. Na masie modeluje się końcowy odcinek prawego moczowodu, ujście moczowodu wydaje się objęte przez naciek. Światło lewego moczowodu amputowane na ww. konglomeracie. Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych i zaotrzewnowych.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Tomografia komputerowa 3D

Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.

Witam serdecznie,

Nie można interpretować wynik badania obrazowego bez danych klinicznych. Interpretacja ostateczna oraz postawienie rozpoznania należy do lekarza zlecającego badanie Pani Mamie, na podstawie badania fizykalnego, wywiadu oraz wyników badań dodatkowych takich jak badań laboratoryjnych oraz obrazowych. Dlatego konieczna konsultacja z lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy