O czym świadczy wypadanie włosów u 4-letniego dziecka?

Witam mam 4letnią córkę ostatnio zauważyłam podczas czesania córki że wypadają jej włosy w dość dużej ilości wcześniej nie wypadały jej.Co może być przyczyną? Proszę o odpowiedź ,martwi mnie to bardzo.

Przyczyny wypadania włosów mogą być różne. Jeżeli zmiany zaobserwowała w ostatnim okresie to może to być tzw. sezonowe wypadanie włosów ( dość częste w okresie zimowo wiosennym), ale nie można wykluczyć innych przyczyn, dlatego należy wykonać podstawowe badania laboratoryjne: morfologia z rozmazem, CRP, OB,żelazo, ferrytynę, wit. D3, TSH i hormony tarczycy (fT3 i fT4). Z wynikami proszę zgłosić się do pediatry, który zaleci dalsze postępowanie.