Co mogło spowodować wypadanie włosów?

Witam, od prawie 3 miesięcy mam problem z nadmiernym wypadaniem włosów, zaczynam juz zauważać przerzedzenia przy przedziałku. 2 tygodnie temu byłam u trychologa, Pani zbadala skóre głowy i stwierdziła że nic poważnego się nie dzieje, oprócz lekkiego przesuszenia skóry. Zrobiłam badania krwi - morfologia z rozmazem, wit b, wit d, cynk, żelazo, ferrytyna, kortyzol, tsh, ft3, ft4, kwas foliowy, crp, magnez, wapń, cholesterol całkowity, hdl, ldl i trójglicerydy. Wszystko wyszło w normie, oprócz: wit D (lekki niedobór), przekroczony cholesterol całkowity i trójglicerydy. Jestem ogólnie szczupła i nie mam nadwagi, podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów spowodowane jest chyba zbyt dużą ilością słodyczy, cukru itp. Stosuje wcierki do skóry głowy (bezalkoholowe) i raz na 10 dni wykonuje peeling trychologiczny. Na poczatku listopada byłam chora (3 dni gorączki 38,5'C, ból zatok i mięśni) i przyjmowalam tydzień antybiotyk (prawdopodobnie zapalenie zatok, ale nie robiłam testu na covid, więc niewykluczone ze to byl tez covid). Dodatkowo od 3 lat przyjmuje antykoncepcje - Ovulastan. Czy jest to możliwe, że po 3 latach ovulastan zaczął powodować wypadanie włosów? Czy bardziej prawdopodobne że to po tej chorobie? Albo ze stresu? I czy są jeszcze jakies badania, które moge wykonać? Albo jakieś sposoby żeby zatrzymać to wypadanie włosow?

Jednym z niegroźnych powikłań COVID-19 jest wypadanie włosów, zwykle pojawiające się od 2 do 5 miesiąca po chorobie (może jednak towarzyszyć aktywnej fazie infekcji). Proszę ponownie skontaktować się z trychologiem, bądź dermatologiem, rozpocząć suplementację wspomagającą odbudowę włosów (biotyna, cynk, witaminy z grupy B, witamina C, witamina D) i uzbroić się w cierpliwość. Kuracja może potrwać nawet kilka miesięcy.