O jakiej chorobie mogą świadczyć moje wyniki morfologii?

Czy wyniki morfologi eozynofile 5,9, niedojrzałe granulocyty IG 0,04 i żelazo w ilości180,2 mogą świadczyć o chorobie i jeśli tak to jakiej .Wszystkie pozostałe wyniki w normie, także próby wątrobowe; są to wyniki pana w wieku 26 lat

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, ważne jest w jakich jednostkach są przedstawione przez Pana wyniki i często wyniki te zależą także od norm laboratoryjnych. Patrząc na ogólne normy wynik eozynofili jest podwyższony, granulocyty w normie i żelazo na górnej granicy normy. Może to ewentualnie świadczyć o chorobie alergicznej, reumatologicznej bądź pasożytniczej ale należy pamiętaj, że musi się Pan zgłosić do lekarza, który zlecił badania w celu uzyskania dokładniejszych informacji. Pozdrawiam