o jakim czasie powinienem zwiększyć dawkę wenlafaksyny?

Witam, lekarz zapisał mi dawkę 37,5 mg wenlafaksyny, którą mogę zwiększyć do 75mg jeśli nie poczuję działania ale nie wcześniej niż po tygodniu. Po jakim czasie powinienem zwiększyć dawkę, ile czasu potrzeba by 37,5 mg zaczęło działać??? Pozdrawiam

Działanie tego leku może pojawić się dopiero po 2-3 tygodniach stosowania, więc w przypadku braku skuteczności zwiększenie dawki radziłbym wprowadzić po około 2-3 tygodniach.