Czy należy zwiększyć dawkę antydepresantu?

Dzień dobry, psychiatra przepisała mi lek antydepresyjny na zaburzenia lękowe. Poczatkowo bałam się więc dwa dni brałam tylko po 1/4 tabletki. Teraz 3 dzień biorę 1/2 tabletki. Psychiatra powiedziała że jeśli "nic mi nie bedzie" mam zwiększyć dawkę do pełnej tabletki. Po tych 5 dniach nie mam żadnych skutków ubocznych poza nasilonym uczuciem napięcia w całym ciele i lęków. Czy to nie za wcześnie aby zwiększyć dawkę?? Czy jeśli zwiększe dawkę to lęki jeszcze bardziej się nasila?

Witam! Śmiało proszę przyjmować lek w zapisanych dawkach. Nie wiem o który lek chodzi, ale w ostatnich latach stosowane leki p/depresyjne (SSRI i SRNI) zaczynają działać dopiero po 2-4 tygodniach leczenia (czasem jeszcze później). Leczenie wymaga cierpliwości. Powodzenia W. Łuczkowski.