Czy spadki nastroju to znak, że trzeba zwiększyć dawkę Servenonu?

Zażywam lek servenon10 mg w dawce pół tabletki od 3 tygodni, początkowo czułam się kiepsko, teraz jest już lepiej. Lek pozwolił mi na wstanie z łóżka, pozwolił na wykonywania codziennych obowiązków. Mam wrażenie, że przestał działać, są znowu dni kiedy chce mi się wyć i napadają mnie natrętne myśli. Powinnam zwiększyć dawkę do 10 mg ale się boję, że objawy uboczne się nasilą, wzięłam jednego dnia całą tabletkę i się bardzo źle czułam. Czy te spadki nastroju to znak, że trzeba zwiększyć dawkę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane spadki nastroju mogą oznaczać, że konieczne jest zwiększenie dawki. Jeśli nie chce Pani tego robić samodzielnie, proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który zalecił wprowadzenie leku.