Symfaxin ER a zwiększenie libido

Dzień dobry. Zacznę od tego, że od jakiegoś czasu zażywam lek Symfaxin ER w dawce 225 mg na dobę. Chciałbym się dowiedzieć, co mogę brać, aby zwiększyć libido i wszystkie sprawy związane z seksem. Nie ukrywam że podstawowe funkcje mężczyzny w tych sprawach się delikatnie mówiąc posypały... Zależy mi też na informacji, czy spadek libido jest normalną reakcją na Symfaxin. Może jest jakiś zamiennik Symfaxinu, który nie będzie dawał takich skutków ubocznych, będzie działał tak samo? Zastanawiam się też nad ewentualnym zmniejszeniem dawki, jednak nie wiem, czy Symfaxin w mniejszej dawce będzie równie skuteczny. Bardzo proszę o pomoc i poradę, jakie są najskuteczniejsze metody podniesienia libido podczas leczenia Symfaxinem i co powinienem w mojej sytuacji zrobić. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Witam Pana,

Dawka wenlafaksyny, którą Pan przyjmuje jest bardzo wysoka? Czy na pewno potrzebna jest tak 'wywindowana' dawka tego preparatu? Tak wysokie dawki stosowane są w bardzo głębokich depresjach z objawami psychotycnzymi i tendencjami samobójczymi. Jesli minęła już 'aktywna faza' terapii depresji- może warto porozmawiać o zmniejszeniu dawki z psychiatrą prowadzącym leczenie depresji. Zmniejszenie dawki pomoże "opanować" uboczne działania leku związane z hipolibidemią (a może także z zaburzeniami erekcji). Spośród wszystkich leków przecidepresyjnych na polskim rynku, wenlafaksyna posiada dość znaczny wpłwy na funkcje seksualne u mężczyzn, ale także u kobiet. Nie ma jednoznacznie efektywnych sposobów poprawy funkcji seksualnych podczas terapii wenlafaksyną. Jeśli nie uda się zmodyfikować terapii przeciwdepresyjnej w uzgodnieniu z Pana psychiatrą, wtedy polecam przyjmującą w Tychach dr Magdalenę Sochacką- psychiatrę-seksuologa.

Pozdrawiam