Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to normlany sposób wydalania nadmiaru nasienia?

Mam 20 lat, jestem mężczyzną, przyjmuję stalę wenlafaksynę 300 mg. Od jakiegoś czasu libido spadło mi prawie do zera- nie uprawiam seksu, nie masturbuję się. Nie mam też polucji. Rzecza, która mnie niepokoi jest fakt, że w wydalanym przeze mnie moczu znajduje się zazwyczaj także trochę substancji przypominającej spermę. Czasami także odczuwam pieczenie cewki moczowej, które zazwyczaj szybko przechodzi. Czy jest to normalny sposób wydalania nadmiaru nasienia w przypadku braku współzycia? Czy powinienem skonsultować się z psychiatrą w celu znalezienia innego leku, który nie zaburza libido i wytrysku?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 12 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam! Leki p/depresyjne (SSRI i SNRI) w działaniach ubocznych nie rzadko osłabiają libido i funkcje seksualne, szczególnie u mężczyzn. Należy rozważyć zmianę leczenia - są leki, które nie powodują tego typu problemów. Sprawa jest dość poważna, gdyż tego typu dolegliwości zazwyczaj pogłębiają depresję. Proszę ustalić dalsze postępowanie ze swoim lekarzem leczącym. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy