O jakim zaburzeniu (zaburzeniach) mogą świadczyć niżej wyliczone objawy?

Silne napięciowe bóle głowy, nadpobudliwość nerwowa, poirytowanie, męczliwość, wewnętrzny niepokój, problemy ze snem, nałogowa masturbacja (czasem kilka, kilkanaście razy dziennie), lepiej się czuje rano aniżeli wieczorem.

Słodycze (jem ich sporo) i ruch w pewnym stopniu poprawiają moje samopoczucie. Męczy mnie dłuższe siedzenie w miejscu i bezruch. Dodam, że nie piję alkoholu, nie palę papierosów i nigdy nie zażywałem żadnych narkotyków. Z góry dziękuję za odpowiedź...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Postawienie rzetelnej diagnozy jest możliwe wyłącznie na podstawie szczegółowego wywiadu (dokładny charakter opisywanych dolegliwości, ich czas trwania, dotychczasowe funkcjonowanie, schorzenia dodatkowe, występowanie chorób w rodzinie, stresory natury społecznej i psychologicznej), osobistej rozmowy z pacjentem, badania stanu somatycznego i neurologicznego oraz ewentualnych badań dodatkowych.

Diagnoza różnicowa tylko na podstawie krótkiego opisu, bez podstawowych informacji na temat użytkownika serwisu jest w zasadzie niemożliwa.
Opisywane objawy mogą występować u osoby dorosłej zarówno  w zaburzeniach na podłożu organicznym, jak i afektywnych, nerwicowych, związanych ze stresem i pod postacią somatyczną, zespołach behawioralnych, zaburzeniach osobowości i zachowania.

Z pozdrowieniami