OB powyżej 91 po złamaniu lewej kości udowej

mój tata miał miesiąc temu operacje ,bo miał złamanie przezkretarzowe lewej kości udowej,zrobił sobie wyniki teraz jego ob powyżęj 91.Dlaczego

Szanowana Pani, lub szanowny Panie, odpowiedź brzmi - nie wiem!. Jest to jedynie wynik badania dodatkowego, który może świadczyć zarówno o ostrym stanie zalanym ( np. angina) jak i przewlekłym procesie zapalnym jak i np. chorobie nowotworowej - szpiczaku. Badanie dodatkowe zleca lekarz prowadzący leczenie do niego należy interpretacja wyniku. Odbywa się ona na podstwie obrazu klinicznego chorego - badania fizykalnego i badań dodatkowych. Pojedynczy, odbiegający od normy wynik badania dodatkowego wymaga wdrożenia rozszerzonej diagnostyki różnicowej. Sugeruję konsultacje z lekarzem, który poprowadzi dalszą diagnostykę (np. operujący ortopeda). Pozdrawiam