Złamanie trzonu kości udowej w wyniku wypadku

W ostatnim dniu maja złamałam trzon kości udowej w wyniku upadku (w tym samym miejscu miałam złamanie 15lat temu po wypadku samochodowym). Wstawiono mi gwóźdź śródszpikowy i dwie śruby. Teraz chodzę bez kul od 2 miesięcy ale kłuje mnie w biodrze chodzenia, noga mi cierpię i wydaje się dużo cięższa i bardzo utrudnia poruszanie się. Wydaje mi się, że to z powodu śrub. Mam pytanie, czy te śruby już można wyciągnąć, bo zdania są podzielone. Dziękuję

Witam serdecznie,

Decyzję o pozostawieniu lub usunięciu śrub podejmuje ortopeda, który Panią operowal.
Jeśli złamanie nastąpiło w wyniku upadku sugeruję wykonanie badania densytometrycznego w lokalizacji kręgosłupa ledzwiowego oraz szyjki kości ludowej w celu diagnostyki osteoporozy.

Pozdrawiam.