Obecność bakterii w moczu w 6 miesiącu ciąży

Dobry wieczór. Jestem w 6mc i pojawiły się bakterie w moczu (infekcja dróg moczowych) lekarz ginekolog przepisał mi silny antybiotyk jedną dawkę i dodatkowo saszetki do rozpuszczania w wodzie z probiotykami. Mam pewne obawy co do przyjmowania leków w tym przypadku antybiotyku w ciąży, wolałabym jednak bardziej naturalne sposoby. Moje pytanie brzmi, czy jest to konieczne żeby od razu antybiotyk jeśli nie to jakimi preparatami (ziołami być może) mogłabym się leczyć?

Aleksander Ropielewski

Jst to konieczne ponieważ zakażenie ukłądu moczowego (ZUM) w ciąży moze prowadzić do porodu przedwczesnego i zależy nam na szybkim i skuteczny (częstsze ryzyko nawrotów u ciężarnych) jego wyleczeniu. Metody naturalne maja większe znaczenie w prewencji (preparaty żurawinowe i sama żurawina). W ciąży ZUM powinno leczyć się przynajmniej 10 dni.