Bakteria citrobacter koseri w posiewie moczu w 10. tygodniu ciąży

witam jestem w 10 tyg ciazy i w posiewie moczu wyszła mi bakteria citrobacter koseri. Co to za bakteria i czy jest grozna dla mojej ciazy? wynik był 10<6 czyli ponad połowe, prosze o pomoc poniewaz strasznie sie denerwuje a mało jest o tej bakterii napisane.

Piotr Pilarski

Witam,

jest to bakteria, która występuje w jelicie grubym. Zakażenie dróg moczowych u kobiet w ciąży należy leczyć gdyż może się z wiązać prowadzić do przedwczesnego porodu, hipotrofii płodu.

Pozdrawiam.