Obecność drobnej torbieli bliżej górnego bieguna nerki

Wątroba niepowiększona o jednorodnej wzmożonej echogeniczności miążu. Pęcherzyk żółcowy prawidłowej wielkości o nizmiennej ścianie, zagiety w okolicy szyjki,bezkamiczy. P.ż.w. prawidłowej szerokości. Trzustka niepowiekszona o jednorodnej echogeniczności miąszu. Śledziona i duże naczynia w normie. Obie nerki prawidłowej wielkości o gładkich obrysach bez cech zastoju i widocznych złogów. Bliżej górnego bieguna nerki lewej obecna jest drobna torbiel ok.8 mm. Pęcherz moczowy o gładkich ścianach.

Witam serdecznie,

Torbiel to zmiana łagodna, dobrze otorbiona, wypełniona płynem surowiczym. Nie ma powodów do niepokoju. Nie mniej jednak, wskazana konsultacja z lekarzem zlecajacym badanie lub urologiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.