Obecność erytrocytów w wyniku badania moczu u kobiety z krwinkomoczem
witam prosze o szybko odpowiedz. robilam badanie moczu poniewaz mam przewlekly krwinkoocz, w tym badaniu wszystko jest dobrze poza erytrocytami w osadzie ,moanowicie swieze luzno pokrywaja pole , wylugowanych brak co mnie cieszy poniewaz niemoglam sie ich pozbyc, brak bialka i bakterii.od czego moga byc te krwinki ?jak je leczyc ? dodoam ze mialam juz usg i cystoskopie ktore byly prawidlowe.pozdrawiam

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam, sprawa wygląda na przewlekłą, skąd więc prośba o SZYBKĄ odpowiedź? Te krwinki mogą być z różnych przyczyn - choroby zaburzające krzepliwość krwi, leki zaburzające krzepliwość krwi, choroby nerek miąższowe, a więc nefrologiczne, wreszcie urologiczne - wady wrodzone, zapalenia układu moczowego, nowotwory, kamica. Poza dokładnym badaniem USG układu moczowego i dokładną cystoskopią warto wykonać jeszcze urotomografię komputerową, badanie cytologiczne osadu moczu, konsultację internisty i nefrologa. Jeśli nic nie wykażą to obserwować i za 6 miesięcy powtórzyć wszystkie badania. Pozdrawiam RH