Obecność metalu w obrębie klatki piersiowej

Witam ostatnio miałem robione przeswietlenie klatki piersiowej i wykryto u mniej metal 5mm x 7 mm jest to kulka ołowiana z wiatrówki . Pytanie czy ołów jest szkodliwy na organizm gdy nosze to już w mięśniu z 5 lat?

Witam.
Nie jest to szkidliwe i najpewniej już się dawno otorbiło. Osobiście bym tego nie ruszał, jeśli nie daje dolegliwości. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Dr n. med. PrzemysĹaw Ĺodej

Szanowny Panie - nie - jeżeli dotychczas nie doprowadził do stanu zapalnego, to taka możliwość praktycznie nie istnieje.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków (kontakt: http//chirurgiakrakow.com.pl, lub w.kawiorski@wp.pl )