Obecność męża przy zabiegach w szpitalu

Witam. Skończyłam 55 lat. Mam problemy ze zdrowiem -sprawy kobiece. Czy podczas zabiegów ze znieczuleniem miejscowym może być przy mnie Mąż ( Izba Przyjęć, Wywiady, Sala Zabiegowa)? A przy znieczuleniu ogólnym czy może być do chwili uśpienia? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam,
Nie spotkałem się z taką sytuacją w polskim szpitalu żeby członek rodziny był przy zabiegu na sali operacyjnej. Takie sytuacje dezorganizują pracę bloku operacyjnego. Na Izbie Przyjęć raczej tak.