Obfite plamienia i upławy o czarnym zabarwieniu przy tabletkach antykoncepcyjnychn Vibin Mini

Witam. Stosuję tabletki antykoncepcyjne vibin mini. Biorę je prawie dwa tygodnie, obecnie pojawiło się obfite plamienie i upławy o głębokim czarnym zabarwieniu. Czy plamienia są normalne? Może organizm przystosowuje się do antykoncepcji?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Plamienia to najczęstszy objaw uboczny antykoncepcji hormonalnej. Nie powinna się Pani zatem niepokoić. Gdyby jednak plamienia się nasilały lub przedłużały, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.