Objawy hiperglikemii

Co powinnam zrobić, jeżeli przez ostatnie dwa dni mam prawie wszystkie objawy hiperglikemii i czuje się coraz gorzej, a mój lekarz tylko mnie uspokaja, nie badając mnie nawet. Mam 30 lat i parę miesięcy temu w szpitalu stwierdzili u mnie właśnie to schorzenie, ale co jest dziwne dostałam tylko glukometr i żadnych leków.

Witam serdecznie!

Jeżeli ma Pani glukometr to w pierwszej kolejności proszę wykonać oznaczenie poziomu glikemii - jeżeli wynik będzie nieprawidłowy to wówczas można przypuszczać że Pani złe samopoczucie jest związane z nieprawidłowym poziomem cukru. Jeżeli wynik będzie znacznie przekraczał poziom 200mg/dl proszę poszukać pomocy lekarskiej w miarę pilnie.

Zachęcam również do prowadzenia dzienniczka i systematycznego wpisywania wyników pomiaru.

Prawidłowo glikemia powinna być oznaczana na czczo oraz kolejno po 2 godzinach od głównych posiłków.

Zachęcam również do prowadzenia cukrzycy pod kontrolą diabetologa.
Natomiast leczenie jest wdrażanie kiedy poziomy glikemii są wysokie. Podstawą leczenia każdej cukrzycy jest jednak dieta.

Jeżeli nie jest Pani zadowolona ze sposobu leczenia Pani lekarza prowadzącego zawsze ma Pani prawo do zmiany lekarza.

Pozdrawiam