Objayw ciąży po stosunku z zabezpieczeniem

Witam, ponad dwa tygodnie(tj.17 dni)uprawialam seks z chłopakiem. On zabezpieczył się prezerwatywą. Uważalismy, nie zsunela sie, nie pekla, ale od jakiegoś czasu, ok 3 dni dziwnie się czuję. Ostatnia miesiączka byla 15.01, robiłam test 2 dni temu i wyszedł negatywny. Wierzyc mu? Dodam, ze mam nudnosci, nie wiem czy ze stresu czy z powodu miesiączki, którą powinnam dostać w tym tygodniu. Mam momentami dziwny posmak w usach, ale zawsze tak mam przed okresem. Proszę o pomoc, czy mogę być w ciazy?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stosunek w prezerwatywie zmniejsza prawdopodobieństwo zapłodnienia ale nie eliminuje go całkowicie. W opisanym przypadku jest możliwa ciąża, choć prawdopodobieństwo przy ujemnym wyniku testu ciążowego jest bardzo niewielkie. Jeżeli krwawienie miesiączkowe będzie się opóźniać może Pani wykonać badanie beta-hcg z krwi obwodowej które jest bardziej czułe niż domowy test ciążowy. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.

Dzień dobry!

Jeśli stosunek był zabezpieczony prezerwatywą, prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe. W razie dalszych wątpliwości może Pani wykonać ponowny test ciążowy lub skonsultować się z ginekologiem.

Pozdrawiam!