Obliczanie dni płodnych i daty poczęcia

Witam. 17.09.2014 miałam ostatnia miesiączkę. Trwają one zwykle z płomieniem do 5 dni. Cykle były regularne co 28,29 dni. Moje pytanie jest następujące. Kiedy rozpoczely sie dni plodne i kiedy mogło dojść do poczęcia.

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest dokładnie określić konkretny dzień, ponieważ składa się tutaj kilka czynników tzn: dni płodne, owulacja, czas przeżycia plemników w drogach rodnych kobiety. Najprawdopodobniej jeżeli przyjmujemy iż owulacja nastąpiła 14 dnia cyklu to stosunki które były w czasie 3-4 dni przed owulacją najprawdopodobniej spowodowały zapłodnienie, ale na 100 % nie można tego określić równie dobrze mogło dojść do zapłodnienia w 15 dniu lub później ponieważ na 100 % nie określi się kiedy była owulacja.