Jaka jest data poczęcia?

Witam.
Chciałabym się upewnić w jakim terminie mogło dojść do zapłodnienia? Termin porodu według ostatniej miesiączki to 14 sierpnia 2011, a termin porodu według usg robionego w 12,2tyg. to 8 sierpień 2011. Data ostatniej miesiączki to 6 listopad 2010. Chciałabym wiedzieć, kiedy orientacyjnie mogło dojść do zapłodnienia (owulacji). Trzy ostatnie cykle miałam 24 dniowe.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie!
Niestety u kobiety, która nie prowadzi obserwacji śluzu ani nie stosuje testów owulacyjnych nie wiadomo, kiedy dochodzi do owulacji, a zatem nie wiadomo, kiedy doszło do zapłodnienia. Przewidywany termin porodu oblicza się na podstawie reguły Naegelego, która opiera się o prawidłową długość trwania ciąży. Badanie USG weryfikuje ten wzór, gdyż rzadko się zdarza, żeby owulacja wystąpiła w określonym dniu. Wspomina Pani, że ostatnie cykle trwają 24 dni. Jak się domyślam, poprzednie były dłuższe albo krótsze. Nie mamy pewności, czy w tym cyklu owulacja wystąpiła w tym samym dniu i kiedy ona właściwie ma miejsce u Pani.
Do obliczenia dni płodnych niezbędne jest określenie czasu trwania miesiączki. Przy założeniu 24dniowych cykli i krwawieniu trwającym 4 dni-dni płodne występowały u Pani między 11 a 19 dniem cyklu.
Pozdrawiam.