Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obniżenie poziomu cholesterolu a stosowanie leków

Przez okres jednego roku biorę leki na obniżenie cholesterolu m.innym :ATORVASTATIN ARROW40mg cholesterol obniżył się z 260 do 160 i utrzymuje się już dłuższy czas na tym samym poziomie.Czy w dalszym ciągu mam brać leki na obniżenie cholesterolu?Słyszałem, że leki te należy brać do końca życia|
MĘŻCZYZNA, 67 LAT ponad rok temu

Badania krwi - cholesterol

Cholesterol jest niezbędny w organizmie człowieka. Występują jego dwie odmiany ? dobra i zła. Sprawdź normy dotyczące wyników badań obydwu odmian cholesterolu, a także czym grozi jego nadmiar i niedomiar.

Witam Pana,

Odstawienie leku z dużym prawdopodobieństwem skończy się wzrostem stężenia cholesterolu we krwi. Może Pan jednak podjąć próbę zmniejszenia dawki do 20 mg.dobę, pod warunkiem, że będzie Pan przestrzegał właściwej diety i będzie Pan aktywny fizycznie - oczywiście na miarę swoich możliwości - na początek wystarczą regularne 30 min spacery. Po miesiącu należy kontrolnie sprawdzić stężenie cholesterolu we krwi, jeśli będzie zbyt wysokie, trzeba będzie wrócić do większej dawki leku.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy