Stosowanie leków na obniżenie cholesterolu przy niedoczynności

Jestem chora na niedoczynność tarczycy. Biorę lek eutyrox 150. Biorę również Corator 10 mg. Czy muszę brać ten lek na obniżenie cholesterolu do końca życia? Czy mogę ten lek zamienić na inny przy mojej chorobie. Nie najlepiej się czuję przy zażywaniu coratora czy Pan/Pani doktor może wskazać inny zamiennik, który będzie miał mniej przeciwskazań szkodliwych?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku występowania działań niepożądanych leku konieczna jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego, który dokona modyfikacji terapii.