Stosowanie środków farmaceutycznych na obniżenie cholesterolu

Czy rzeczywiście, jak zacznie się brać środki farmaceutyczne na obniżenie cholesterolu, to będzie się to robiło do końca życia ?
ponad rok temu

Dzień dobry,
Jeżeli Pani oprócz przyjmowania tabletek, zmieni dietę na ubogą w cholesterol, nasycone kwasy tłuszczowe oraz zwiększy aktwność fizyczną i odchudzi się jeśli ma Pani nadwagę, cholesterol obniży się i prawdopodobnie lekarz zmniejszy dawkę lub nawet je odstawi. Wszystko zależy od Pani współpracy z lekarzem i dietetykiem.