Jak obniżyć poziom cholesterolu ogólnego i LDL?

Witam, co zrobić aby obniżyć poziom cholesterolu ogólnego i LDL? (moje wyniki: hdl - 52 mg/dl, ldl - 145 mg/dl, cholesterol - 220 mg/dl, trójglicerydy - 117 mg/dl i TSH - 3,477 uIU/ml; mam 31 lat). Z góry dziękuje za odpowiedź. Z poważaniem, Ilona
31 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Należy wyelomonować z diety tłuszcze nasycone a zwiększyć spożycie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.
W razie braku poprawy wyników można rozważyć leki tj. statyny. Proszę zapytać swojego lekarza rodzinnego, jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze w Pani przypadku.