Badanie krwi na lipidogram

Mam 49 lat.Zrobiłem badanie krwi na lipidogram .Oto wyniki cholesterol całkowity 273 mg/dl,HDL 127mg/dl,LDL 118mg/dl,trójglicerydy 142 mg/dl.Co zrobić aby obniżyć ten cholesterol całkowity?

Ja mam czasem anarchistyczne podejście. Uważam że czasem organizm potrzebuje więcej cholesterolu szczególnie w stanie zapalnym i naprawie uszczkodzonych tkanek. Wtedy lepiej go nie obniżać. Gdyby triglucerydy rosły to źle i trzeba ograniczyć w diecie cukier (nie tłuszcze ). Prawdziwie źle cholesterole to sd LDL ale tego nikt w Polsce nie robi. Cholesterol jest szczególnie groźny przy podwyższonej homocysteine. Radzę to oznaczyć i jeśli podwyższone to obniżyć przyjmując wit b6 b12 i kwas foliowy