Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie krwi na lipidogram

Mam 49 lat.Zrobiłem badanie krwi na lipidogram .Oto wyniki cholesterol całkowity 273 mg/dl,HDL 127mg/dl,LDL 118mg/dl,trójglicerydy 142 mg/dl.Co zrobić aby obniżyć ten cholesterol całkowity?
MĘŻCZYZNA, 49 LAT ponad rok temu

Badania krwi - limfocyty

Limfocyty to komórki układu odpornościowego. Ich nadmiar i niedobór świadczy o tym, że w naszym organizmie dzieję się coś niedobrego. Pamiętajmy jednak, że ich ilość zależy m.in. od wieku. Więcej o badaniu i limfocytach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Ja mam czasem anarchistyczne podejście. Uważam że czasem organizm potrzebuje więcej cholesterolu szczególnie w stanie zapalnym i naprawie uszczkodzonych tkanek. Wtedy lepiej go nie obniżać. Gdyby triglucerydy rosły to źle i trzeba ograniczyć w diecie cukier (nie tłuszcze ). Prawdziwie źle cholesterole to sd LDL ale tego nikt w Polsce nie robi. Cholesterol jest szczególnie groźny przy podwyższonej homocysteine. Radzę to oznaczyć i jeśli podwyższone to obniżyć przyjmując wit b6 b12 i kwas foliowy

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy